Pro rodiny, které mají děti v pěstounské péči, je vzájemné setkávání motivací - Turnovský a semilský deník, Liberecký deník

29.11.2007 00:00

Liberec - V Liberci se sešly pěstounské rodiny z celého kraje. Liberecké Koloseum patřilo v sobotu 24. listopadu dětem a jejich pěstounům.

Na předvánoční setkání je již pošesté pozvala Nadace Syner a letos jich přijelo přes pět set z celého Libereckého kraje.

Pro děti byly nachystány písničky, soutěže, pohádka a vystoupení kouzelníka. Rodiče pěstouni si mezitím vyměňovali cenné zkušenosti.

Nadace s pěstounskými rodinami pracuje po celý rok, tradiční setkání má navodit atmosféru rodiny v době před Vánocemi.

 „Jsou hloupí ti, kteří se stydí a nejedou sem,“ zhodnotila akci pěstounka Alena Majereková z Nového Boru, která se svými dvěma dcerami byla na setkání již potřetí.

„Kde jinde se sejde tolik lidí, kteří vám rozumí a se kterými se můžete pobavit o každodenních starostech,“ dodala paní Majereková.

Pochvalovala si nejen průběh setkání, ale i dárky, které si rodiny odnášely. Pro děti byla připravena bohatá nadílka, trička hokejového klubu Bílí Tygři, sladkosti v soutěžích a balónky, rodiče zase ocenili prací prášek.

K šestihodinovému programu, který moderoval herec Martin Dejdar, patřilo také dobré jídlo, pohádka O Honzovi a princezně a v samém závěru mikulášská nadílka.

Region - Severní Čechy