Svátek matek slavili v předstihu

09.05.2007 00:00

Český Dub – Zcela plná společenská místnost Domova důchodců Český Dub aplaudovala ve středu 9. května vystoupení dětského souboru Korálek. Pásmo písniček a básniček bylo dárkem seniorům, především seniorkám. V domově důchodců slavili v předstihu Svátek matek.

„Sváteční program pro naše obyvatele jsme připravili ve spolupráci s Nadací SYNER. Tato nadace s námi spolupracuje již několik let, naposledy jsme společně v domově slavili Mezinárodní den žen,“ uvedla Jarmila Knéblová, sociální pracovnice domova důchodců.

Obyvatelé domova, kteří na slavnost přišli, nelitovali. Vedle krásného kulturního zážitku si každý odnesl milý dárek, připraveno bylo i menší pohoštění. „Obyvatelům, kteří se nemohli přijít na oslavu, předáme dárky a květiny přímo na jejich pokojích,“ podotkla Jarmila Knéblová.

  „Na vystoupení dětí z Korálku se vždy velmi těším. Jsou opravdu šikovné. Pokaždé mají připraven nový program, a pokaždé je moc krásný,“ svěřila se Emilie Mizerová, jedna z obyvatelek domova důchodců.

  „Jsme rádi, že můžeme obyvatelům domova v Českém Dubu zpříjemnit oslavy Svátku matek. Radost v jejich očích je pro nás oceněním, které hřeje u srdce. Oceněním, kterého si velmi vážíme,“ řekla Iva Urbanová z Nadace SYNER.

  V Domově důchodců Český Dub žije v současné době sto obyvatel. Zřizovatelem domova je Liberecký kraj. Pořádání společenských a kulturních akcí má v domově mnohaletou tradici. Zařízení si letos připomíná šedesát let své existence.