Velikonoční zpívání v režii dětí z Korálku

04.04.2007 00:00

Český Dub – V Domově důchodců Český Dub už žijí ve znamení Velikonoc. Domov je vyzdoben velikonoční výzdobou a ve středu dopoledne přejely seniorům zazpívat děti z Mateřské školy Korálek. Velikonoční zpívání bylo zorganizováno ve spolupráci s Nadací SYNER.

Prostor společenské místnosti Domova důchodců byl ve středu dopoledne plný natěšených seniorů. Ti se přišli podívat na koncert dětí z MŠ Korálek. Jejich pásmo písní a scének se neslo plně ve znamení blížících se Velikonoc.

 „S Nadací SYNER, která pro nás koncerty Korálku zajišťuje, spolupracujeme již od roku 2000. Pro naše obyvatele je to vítané zpestření a na koncerty se vždy moc těší,“ uvedla Věra Rybářová, sociální pracovnice domova.

Její slova potvrdila Marie Chroustovská, jedna z obyvatelek domova, která si koncert nenechala ujít. „Děcka jsou úžasné. Krásně zpívají, je radost se na ně dívat. Obdivuji, kolik písniček a dalších textů se dokáží naučit,“ svěřila se Marie Chroustovská.

Ze středečního vystoupení Korálku si senioři neodnášeli jen hluboký zážitek, každý obyvatel domova dostal dárkový balíček, který pro ně nadace zakoupila. Sladkou tečkou za programem bylo příjemné posezení seniorů nad kávou a dortíkem.

„Naše Nadace spolupracuje s Domovem důchodců Český Dub prakticky od svého vzniku. Snažíme se pomáhat v oblastech, které jsou většinou obdobnými organizacemi opomíjeny. Je příjemné vidět, jakou radost program seniorům pokaždé udělá,“ řekla Iva Urbanová, reprezentantka nadace.